Обзор. Бинокли Alpen Shasta Ridge

 

 

Постійні читачі цих сторінок помітять збільшення кількості оглядів продукції Alpen Optics. Alpen - це американська компанія, яка займається спортивною і мисливською оптикою і знаходиться на півдні Каліфорнії. Alpen намагається забезпечити високу якість оптики за доступними цінами. Маючи досвід тестування біноклів Alpen з вищої ціної категорії (дивіться огляд  Rainier , Teton та Apex), ми були зацікавлені протестувати біноклі середньої цінової категорії, наприклад 42-міліметрову лінійку Shasta Ridge. Біноклі Alpen Shasta Ridge, які оснащені 42 мм бінокулярною roof-призмою (трикутна призма, поверхні віддзеркалення якої знаходяться під кутом), надходять в продаж з конфігурацією 8x42 та 10x42, а  також як  8,5x50 та 10x50 моделі. Модель 10x42  пропонується також із камуфляжною армованою гумою (Shasta Ridge 10x42 Camo) і нічим  не відрізняється від стандартного бінокля 10x42. Всі біноклі Shasta Ridge мають фазове виконання покриття, а також мультипокриття. Для уточнення, модель 8x42 продається за $220, 10x42 за $235, а камуфляжна версія 10x42 — за $245. Для повної інформації необхідно відмітити, що модель 10x50 доступна по ціні $249. Це переводить їх  всіх в найнижчий ціновий сегмент ринку біноклів. Ми отримали два екземпляра біноклів Shasta Ridge 8x42 та 10x42 для огляду та провели їх тестування.

 

Alpen Shasta Ridge

1) 42-міліметровий Alpen Shasta Ridge на перший погляд не чим не виділяється, безумовно, це звичайний бінокль з roof-призмою, плакований темно-оливковою армованою гумою з чорним акцентуванням на фокусному гвинті та корпусах окулярних лінз. В середньому вони мають розмір 5,75 дюймів у довжину при 4,9 дюймах в ширину і дещо легші стандартних 744 грамів для моделі 8x та 727 грамів для версії 10x. Несподіванка настає тоді, коли ви підносити бінокль до очей та дивитесь у нього. Тоді ви зовсім забуваєте, що це всього лише бінокль за $220, тому що виконання продукції Shasta Ridge у всіх відношеннях фактично таке ж, як у біноклів, що коштують в два рази дорожче. Зображення яскраве та чітке, відмінна передача кольорів, якісний білий та натуральні відтінки.  Постає питання: як Alpen досягає всього цього при таких цінах?  Для початку, вони не економлять на оптичному склі  та покритті. Оптичне скло – це  BaK4, найбільш поширене скло у всьому світі для якісної оптики. Як було наведено вище, ці дві моделі мають повне мультіпокриття  та фазове покриття, що максимально збільшує роздільну здатність та зводить до мінімуму викривлення. Єдина проблема, яку ми знайшли, була пов’язана з рівністю зображення. Біноклі Shasta Ridge демонструють деякі крайові ефекти, тобто є тенденція до угнутості всередину зовнішніх країв поля огляду. Крім того, присутнє також деяке видиме хроматичне відхилення (аберація), в основному в обмеженому краями поля зору.

2)  Чи це проблема? Не дуже. По-перше, ця проблема існує в кожному біноклі, так що в дійсності питання не в тому, що ви бачите, а в тому, в якій мiрi це присутнє. По-друге, більшість часу користувачі дивляться саме в центр поля зору. Потрібно сказати, що за якістю виконання біноклі Shasta Ridge дійсно відповідають ціновому класу, до якого вони належать..

Біноклі Alpen Shasta Ridge мають 393-футове поле огляду на відстані 1000 ярдів для версії 8x, в той час як модель 10x забезпечує 330 футів. Якщо порівняти з іншими 42-мм біноклями з roof- призмою, то ці мають трохи вище середнє поле огляду для моделі 10x, і значно вище середнього — для  8x-моделі.

Мінімальний ближній фокус записаний в каталогах Alpen як 7 футів для обох  моделей. Але на моделі 8x легко навести фокус при 5.0 футах, в той час, як модель 10x трошки позаду 5,5 футів. Нижня строчка показує, що це краще, ніж середній показник. Більше того, обидві моделі виконані без значного колапсу поля (коли єдине  поле огляду  порушується двома накладеними колами огляду), тому поле  більш виразне. Фокусний механізм працює доволі рівно, і незважаючи на опір, вам легше ним користуватися.   Щоб отримати величину фокуса від мінімального до безкінечності, треба повернути фокусний гвинт 1,7 рази, що, як ми вважаємо, є трохи завищеним значенням (в середньому це не більше 1,5 оберти). Це і плюс, і мінус: якщо ви обертаєте повільніше, фокусний механізм буде більш точним, тому що користувач менше схильний до перекручування, тому що він відчуває, коли навів правильно на фокус, в той же час через повільне наведення фокусу у вас можуть виникнути проблеми при фокусуванні рухомого об’єкту, особливо пташки, яка летить просто на вас або від вас.  Eye relief, тобто відстань від зіниці ока до першої лінзи окуляра, в біноклях Shasta Ridge складає комфортні 17 мм для 8x-моделі та 16 мм на 10x-версії, що буквально трохи менше середнього показника. Обидві версії мають широкий діапазон відстані між зіницями: 56—73 мм. Це значить, що вони можуть бути зручними для більшості людей, особливо для тих, в кого маленьке або вузьке обличчя.

Захисні ковпачки регулюються  механізмом у вигляді спіралі; крутіть проти годинникової стрілки, щоб висунути їх, та за годинниковою стрілкою, щоб опустити їх. Між цими двома крайніми позиціями є повністю стабільна позиція. Це дуже просто і ефективно. Регулювання спіральним механізмом існує завжди в біноклях з roof-призмою. Часто це працює не так якісно, як в біноклях Shasta Ridge. Механізм регулювання діоптрій на Shasta Ridge біноклях є дуже нескладним: гумове  кільце, яке крутиться, розташоване у основи лінзи правого окуляру. Випуклий плюс або мінус на гумовому корпусі вказує в якому напрямку ви переміщуєте кільце, біла точка на кільці співпадає з рельєфною вертикальною лінією на гумовому армуванні, щоб вказувати правильну позицію для очей.  Кільце має також серію поміток з обох боків від білої точки, які допоможуть вам запам’ятати приблизну правильну позицію установки для очей, зробивши потім тільки тонке регулювання. Опірність на кільці є достатньою, щоб попередити випадкове зміщення діоптрій.

 

Alpen Shasta Ridge     Alpen Shasta Ridge

 

Захисні ковпачки від дощу, які виготовлені з м’якої чорної гуми, поєднані між собою гнучкою перемичкою, вони дуже подібнi до тих, що пропонують всі виробники біноклів. Їх легко одягнути на окуляри, щоб уникнути раптового торкання. Захисні ковпачки мають цілу скобу справа, в яку можна вкрутити ремінець, і скобу із розрізом зліва, так що ковпачки від дощу можна фіксувати до ремінця або від’єднувати, за вибором користувача.  Ковпачки для лінзи зроблені з м’якої гуми, які зручно прикріплені над армованими циліндрами. Кожний ковпачок  приєднаний гумовою стрічкою до кільця, яке приєднано до циліндрів. Стрічки достатньо гнучкі, а ковпачки лінз є достатньо важкими, так що вони висять донизу і не заважають дивитися через бінокль. Ковпачки вільно прилаштовані над циліндрами, так що закріпити їх на окуляри не важко! Головне, що це перевірені ковпачки із відмінним  дизайном.

 

Alpen Shasta Ridge

 

 

Ремінець є типовим гібридом пінистого неопрену та нейлону, який зручний для оптики такого розміру та ваги. Ремінець вкручується через скоби збоку циліндрів, які так розташовані, щоб уникнути контакту з чутливою ділянкою  перетинки між великим  та вказівним пальцями. Alpen дійсно виконав чудову роботу над дизайном всіляких дрібниць, щоб покращити зручність для користувача.  І на сам кінець, футляр підбитий зеленою міцною синтетичною тканиною з чорним акцентуванням. Він є достатньо довгим, щоб туди можна було покласти бінокль із повністю висунутими окулярами, але трішки затісний, тому вкладати та витягати бінокль не так легко, як мало б бути.  Але загалом це досить хороший футляр.

В цілому, ми дійсно задоволені біноклями ShastaRidge. Вони мають дуже високу якість в порівнянні з тією ціною, за яку їх пропонують, і можуть достойно конкурувати із біноклями з більш дорогою оптикою. Більшість додаткових функцій були в основному простими та потрібними, деякі перевищили наші сподівання. Загалом біноклі Alpen Shasta Ridge виконують багато функцій при відносно низькій ціні. Ми думаємо, що Alpen Shasta Ridge буде дійсно дуже вдалим продуктом для Alpen.